Ustájení :
V současné době nenabízíme dlouhodobé ustájení soukromých koní.
Krátkodobé ustájení
Ustájení v rámci jezdeckého kurzu, při putování, připouštění, dovolené s koněm apod.
Cena dle požadavků - 500 - 800Kč /den
Požadavky na koně - průkaz, platné AIE a očkování EIT, viditělně zdravý
Výcvik koní
Individuální lekce u Vás ve stáji - nutná přijatelná dojezdová vzdálenost (30min) .... cena dle vzdálenosti 600Kč/lekce
Výcvik Vašeho koně u nás je v současné době z časových důvodů možný pouze v rámci individuálních kurzů (cca 4 - 14dní)
Práce s koňmi metodami přirozené komunikace a školou lehkosti
Pracujeme s koňmi jemnější metodou s prvky amerických i evropských škol přirozené komunikace.
Naším učitelem horsemanshipu a hlavním kritikem byl pan Milan Kovář, cestu ke klasickému jezdeckému umění nám ze Školy lehkosti pootevřela paní Melanie Buhlman... a mnoho DVD a knih. Největšími učiteli nám na začátku bylo i množství koní, které jsme vychovávali od narození nebo dovezli polodivoké z anglických pastvin. Ti nám poskytovali okamžitou zpětnou vazbu, na základě které jsme metody přizpůsobovali, upevňovali či opouštěli. Koně jsme museli vychovat tak, aby byli bezpeční pro naše i cizí děti, aby se na nich bezpečně svezl začátečník a nabídli dostatečnou lehkost a prostupnost pokročilému. Všichni naši koně jsou stejně jezditelní na ohlávce i uzdečce s udidlem (chápou princip práce s tlakem), někteří i na nákčním řemenu. Musí být bezpeční i po delší jezdecké pauze (zima, březost) a celkově výcvikově stabilní. Kombinace těchto systémů se nám v současné době zdá ideální.
Co si pod výcvikovými metodami představit?
Přirozená komunikace je základním nastavení pravidel pro bezpečnou spolupráci člověka a koně při práci ze země i ze sedla. Kůň se učí pracovat se svým tělem, učí se zodpovědnosti nad svým vlastním chováním - hlídání si člověka, vzdálenosti, tempa, věnování plné pozornosti člověku a učí se pricipu změknutí na tlak.. to samé se musí naučit i člověk - důsledně používat pouze nejmenší nutný tlak, jeho včasné uvolnění. Vnímání pohybu koně na úrovni pouhého přenášení váhy, uvolnění a zatuhnutí apod... ze země i ze sedla. Koně to zvládnou během pár lekcí, lidém to trvá výrazně déle (mnohdy roky).
Škola lehkosti Philipe Karla (ŠL) (École de Legerté) - Škola anglického stylu ježdění vycházející z klasických výcvikových metod starých evropských (španělských a francouzských) jezdeckých škol. Od německého výcvikového systému, který se stále běžně používá u nás, v Německu aj. se liší přístupem ke koni jako živému tvoru, kterého lze o spolupráci požádat. Koně se nenutí jít holení hrubě proti tlaku udidla protahovaného v hubě tvrdou silnou rukou tahající zpět. Naopak se učí vyhledávat lehký kontakt s rukou, , která koně nenásilně vede, otevírá mu týl a uvolňuje čelist i lopatku. Kůň dá velmi rychle pozitivní zpětnou vazbu svou ochotou a uvolněností. Jezdec se obvykle musí naučit dát koni zpátky svojí důvěru (odbourat mylné spojení: pevně držím hubu=mám koně pod kontrolou), naučit se sedět rovně s rukama ve správné pozici, naučit se použít přiloženou otěž k ovládání plecí a odbourat zlozvyk tahání zpět za otěže při každém kroku apod. I tato škola začíná prací ze země, kdy se kůň učí komunikovat s otěží, žvýkat,ohýbat,vytahovat v zastavení a v kroku a dělat základní cviky na dvou stopách.